Пастаянныя камісіі Мінскага абласнога Савета дэпутатаў дваццаць восьмага склікання

Старшыні і сакратары пастаянных камісій Мінскага абласнога Савета дэпутатаў дваццаць восьмага склікання:

Гога Уладзімір Леанідавіч,

дэпутат па Казловіцкай выбарчай акрузе № 50

- старшыня Пастаяннай камісіі па бюджэтна-эканамічных пытаннях і знешнеэканамічных сувязях

Вітко Людміла Іванаўна ,

дэпутат па Нясьвіскаму выбарчай акрузе № 45

- сакратар пастаяннай камісіі па бюджэтна-эканамічных пытаннях і знешнеэканамічных сувязях

Чуйко Рыгор Пятровіч,

дэпутат па Ждановіцкага выбарчай акрузе № 12

- старшыня пастаяннай камісіі па аграрных пытаннях, харчаванню, экалогіі і рацыянальнаму выкарыстанню прыродных рэсурсаў

Дзмітрыева Наталля Уладзіміраўна,

дэпутат па Барысаўскай цэнтральнай выбарчай акрузе № 28

сакратар пастаяннай камісіі па аграрных пытаннях, харчаванню, экалогіі і рацыянальнаму выкарыстанню прыродных рэсурсаў

Петручэня Юрый Мікалаевіч,

дэпутат па Барысаўскай залінейнай выбарчай акрузе № 26

старшыня пастаяннай камісіі па прамысловасці, паслугах насельніцтву, будаўніцтва і жыллёва-камунальнай гаспадарцы

Ярота Таццяна Мікалаеўна,

дэпутат па Салігорскай заходняй выбарчай акрузе № 55

сакратар пастаяннай камісіі па прамысловасці, паслугах насельніцтву, будаўніцтва і жыллёва-камунальнай гаспадарцы

Шыпула Аляксандр Валер'евіч,

дэпутат па Барысаўскай вакзальнай выбарчай акрузе № 27

старшыня пастаяннай камісіі па развіцці сацыяльнай сферы

Саўчык Іна Аляксандраўна ,

дэпутат па Маладзечанскай паўднёва-усходняй выбарчай акрузе № 6

сакратар пастаяннай камісіі па развіцці сацыяльнай сферы

Склад пастаяннай камісіі па бюджэтна-эканамічных пытаннях і знешнеэканамічных сувязях:

Гога Уладзімір Леанідавіч

-

дэпутат па Казловіцкай выбарчай акрузе № 50

Вітко Людміла Іванаўна

-

дэпутат па Нясьвіжскай выбарчай акрузе № 45

Крыскевіч Яўген Леанідавіч

-

дэпутат па Лагойскай выбарчай акрузе № 20

Навіцкі Сяргей Рыгоравіч/p>

-

дэпутат па Заслаўскай выбарчай акрузе № 11

Пархомчык Пётр Аляксандравіч

-

дэпутат па Жодзінскай магістральнай выбарчай акрузе № 24

Падгайскі Віктар Зянонавіч

-

дэпутат па Валожынскай выбарчай акрузе № 10

Пужэвіч Андрэй Валер'евіч

-

Дэпутат па Міханавіцкай выбарчай акрузе № 14

Радзькоў Віталь Анатольевіч

-

дэпутат па Папернянскай выбарчай акрузе № 19

Цітуленка Таццяна Чаславаўна

-

дэпутат па Вілейскfq гарадской выбарчай акрузе № 3

Склад пастаяннай камісіі па аграрных пытаннях, харчаванню, экалогіі і рацыянальнаму выкарыстанню прыродных рэсурсаў:

Буян Аляксандр Паўлавіч

-

дэпутат па Любанскай выбарчай акрузе № 59

Дзмітрыева Наталля Уладзіміраўна

-

дэпутат па Барысаўскай цэнтральнай выбарчай акрузе № 28

Іголка Аляксандр Аляксеевіч

-

дэпутат па Салігорскай сельскай выбарчай акрузе № 58

Клімаш Юрый Пятровіч

-

дэпутат па Дзяржынскаму сельскай выбарчай акрузе № 41

Радаман Мікалай Вячаслававіч

-

дэпутат па Гарадзейскай выбарчай акрузе № 46

Рыбак Аляксандр Валянцінавіч

-

дэпутат па Бокшыцкай выбарчай акрузе № 49

Ульдзіновіч Сяргей Станіслававіч

-

дэпутат па Капыльскай паўднёвай выбарчай акрузе № 48

Чабатар Віктар Іосіфавіч

-

дэпутат па Мядзельскай выбарчай акрузе № 1

Чарнуха Вячаслаў Пятровіч

-

дэпутат па Лошніцкай выбарчай акрузе № 32

Чуйко Рыгор Пятровіч

-

дэпутат па Ждановіцкі выбарчай акрузе № 12

Склад пастаяннай камісіі па прамысловасці, паслугах насельніцтву, будаўніцтва і жыллёва-камунальнай гаспадарцы:

Бойка Рыгор Рыгоравіч

-

дэпутат па Барысаўскай старагародскай выбарчай акрузе № 31

Гоман Іван Іванавіч

-

дэпутат па Бярэзенскай выбарчай акрузе № 34

Гурыненка Аляксандр Аляксандравіч

-

дэпутат па Жодзінскай купрыянаўскай выбарчай акрузе № 25

Ермаловіч Анатолій Аляксеевіч

-

дэпутат па Лебедзеўскай выбарчай акрузе № 8

Кончанка Аляксандр Уладзіміравіч

-

дэпутат па Рудзенскай выбарчай акрузе № 38

Лагунчык Юрый Вікенцьевіч

-

дэпутат па Свіслацкай выбарчай акрузе № 36

Марчанка Аляксандр Аляксандравіч

-

дэпутат па Барысаўскай паўднёвай выбарчай акрузе № 29

Мішчанка Алег Сяргеевіч

-

дэпутат Радашковіцкай выбарчай акрузе № 9

Навіцкі Пётр Віктаравіч

-

дэпутат па Зембінскай выбарчай акрузе № 30

Петручэня Юрый Мікалаевіч

-

дэпутат па Барысаўскай заленейнай выбарчай акрузе № 26

Рамановіч Аляксандр Сяргеевіч

-

дэпутат па Салігорскай цэнтральнай выбарчай акрузе № 54

Саракач Аляксандр Іванавіч

-

дэпутат па Фаніпальскай выбарчай акрузе № 42

Сачышын Іван Уладзіміравіч

-

дэпутат па Калодзішчанскай выбарчай акрузе № 16

Ульянаў Анатолій Мікалаевіч

-

дэпутат па Чэрвеньскім выбарчай акрузе № 35

Ярота Таццяна Мікалаеўна

-

дэпутат па Салігорскай заходняй выбарчай акрузе № 55

Склад пастаяннай камісіі па развіцці сацыяльнай сферы:

Белавус Вольга Віктараўна

-

дэпутат па Салігорскай маладзёжнай выбарчай акрузе № 56

Блахін Барыс Браніслававіч

-

дэпутат па Слуцкай выбарчай акрузе № 52

Багдановіч Таццяна Пятроўна

-

дэпутат па Старадарожскай выбарчай акрузе № 60

Верабей Жанна Аляксандраўна

-

дэпутат па Бараўлянскай выбарчай акрузе № 17

Вараб'ёў Андрэй Віктаравіч

-

дэпутат па Крупскай выбарчай акрузе № 33

Гадун Дзмітрый Мікалаевіч

-

дэпутат па Клецкай выбарчай акрузе № 47

Дордаль Вадзім Пятровіч

-

дэпутат па Сеніцкай выбарчай акрузе № 13

Дрэйчук Аляксандр Аляксандравіч

-

дэпутат па Уздзенскай выбарчай акрузе № 39

Каршун Генадзь Вячаслававіч

-

дэпутат па Жодзінскай скарынінскай выбарчай акрузе № 23

Лукша Людміла Канстанцінаўна

-

дэпутат па Дзяржынскай гарадской выбарчай акрузе № 40

Лысая Жанна Мікалаеўна

-

дэпутат па Шашкаўскай выбарчай акрузе № 43

Пятровіч Ірына Уладзіміраўна

-

дэпутат па Чэхаўскай выбарчай акрузе № 51

Рызгунскі Уладзімір Уладзіміравіч

-

дэпутат па Навадворскай выбарчай акрузе № 15

Саўчык Іна Аляксандраўна

-

дэпутат па Маладзечанскай паўднёва-ўсходняй выбарчай акрузе № 8

Сарока Святлана Рыгораўна

-

дэпутат па Маладзечанскай паўднёва-заходняй выбарчай акрузе № 4

Шыпула Аляксандр Валер'евіч

-

дэпутат па Барысаўскай вакзальнай выбарчай акрузе № 27

Шчэрбаў Алег Аляксандравіч

-

дэпутат па Старобінскай выбарчай акрузе № 57

Юшка Ігар Аляксандравіч

-

дэпутат па Вілейскім сельскай выбарчай акрузе № 2

Мандатная камісія Мінскага абласнога Савета дэпутатаў дваццаць восьмага склікання:

Гвілава Аляксей Рэмовіч

дэпутат па Мар'інагорскаму выбарчай акрузе № 37

Клокель Міхаіл Мікалаевіч

дэпутат па Маладзечанскай цэнтральнай выбарчай акрузе № 5

Мамайка Іван Андрэевіч

дэпутат па Стаўбцоўскай выбарчай акрузе № 44

Меркуль Марына Іванаўна

дэпутат па Смалявіцкай выбарчай акрузе № 22

Навіцкая Наталля Канстанцінаўна

дэпутат па Салігорскай усходняй выбарчай акрузе № 53

Асіповіч Валянцін Пятровіч

дэпутат па Маладзечанскай паўночнай выбарчай акрузе № 7

Старшыня мандатнай камісіі Мінскага абласнога Савета дэпутатаў дваццаць восьмага склікання - Марына Іванаўна Меркуль, дэпутат па Смалявіцкай выбарчай акрузе № 22;

Сакратар мандатнай камісіі Мінскага абласнога Савета дэпутатаў дваццаць восьмага склікання - Навіцкая Наталля Канстанцінаўна, дэпутат па Салігорскай усходняй выбарчай акрузе № 53.